Výrobci / značky
Novinky
VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit

Elektronická cigareta VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit VooPoo Doric Galaxy S1 je kompaktní e-cigareta typu pen-style s extrémně nízkou hmotností 31.5 g díky hliníkovému tělu a s krásným designem. Díky...

více
Lost Vape Ursa Nano Pro 2

Elektronická cigareta Lost Vape Ursa Nano Pro 2 Pod Kit Lost Vape Ursa Nano Pro 2 Pod Kit je e-cigareta nabitá řadou výjimečných funkcí. Tento model nabízí regulovatelný výkon až 30W,...

více
Vaporesso XROS 4 Pod Kit

Elektronická cigareta Vaporesso XROS 4 Pod Kit přináší čtvrtou generaci oblíbené modelové řady XROS, doplněnou o vylepšenou technologii COREX 2.0, která zaručuje intenzivnější chuť a delší životnost cartridgí.       S výkonným režimem...

více
OXVA Xlim Go elektronická cigareta

  Elektronická cigareta OXVA Xlim GO Pod Kit přináší výrazný a odlišný design díky speciální textuře dosažené technikou lepené kůže. Tato elegantní e-cigareta nabízí strhující výstupní výkon až 30W s automatickým...

více

Jaký je rozdíl mezi vaporizací a vapingem?

Přidáno: 26.11.2022
|
Přečtete za 2 min.

 

Jaký je rozdíl mezi vapem a vaporizérem?


Velice často se nám množí dotazy na toto téma, oba tyto systémy jsou určeny jako náhrada běžných cigaret, ale každý šel trochu jinou cestou.

Hlavní rozdíl mezi vaporizérem a vapem je ve způsobu odpařování a v náplni která se do nich používá.

 

VAPORIZÉR

Může být menších rozměrů většinou ve tvaru tužky nebo malého boxu a v tom případě se označuje jako kapesní, nebo může být i velký a pak se označuje jako stolní.  

        


Jak funguje:

Zařízení, které pomocí vyšších teplot postupně vysušuje byliny, vosk či tekutiny s bylinnými koncentráty, ve většině vaporizérů naleznete odpařovací komoru, kam se vkládají byliny nebo se do ní vloží podložka s mřížkou a pak se nakape tekutá pryskyřice či bylinný koncentrát.


Jaké náplně se do něj používají?

Používají se do něj sušené byliny, jako například bazalka, šanta kočičí, heřmánek nebo i blahovičník a spousta dalších. Mimo bylin se používají také různé pryskyřice, konopné terpeny nebo i káva.

 

V porovnání s kouřením má i vaporizace řadu výhod. Je samozřejmě bezpečnější ale i efektivní a diskrétní. Nabídne lepší chuťový zážitek a sílu účinku lze regulovat nastavením teploty.

Vaporizéry mohou být malé i velké, z těch malých je asi nejznámější Iqos kde se jako náplň používají takzvané Heety (malinké cigaretky plněné lisovaným tabákem).

 

 Plnění odpařovací komory vaporizéru na byliny a pryskyřice.

 

 How to use a vaporizer with hemp flowers | Canatura | Hemp products  specialists     G Pen Micro+ Plus Review - Best New Concentrate Pen? – Herbalize Store UK

 

 

 

VAPO (E-cigareta/grip)


Existuje Velká spousta různých druhů e-cigaret, v poslední době jsou nejpopulárnější jednorázové e-cigarety a malé pody, existují však i pokročilejší systémy jako jsou Gripy a mody, podrobnější rozdělení naleznete zde.


      

 

Jak funguje:

Funguje na jednoduchém principu. Při rozžhavení spirálky, která se nachází ve středu tanku e-cigarety, vzniká odpařováním liquidu aerosol, který může obsahovat nikotin, je však oproštěn od škodlivin, které vznikají při zapálení klasické cigarety. Velmi praktické také je, že si dávku nikotinu určujete sami. Takže si ji můžete nastavovat nejen stále stejně, ale v případě potřeby obsah nikotinu postupně snižovat až na nulu. 

U elektronické cigarety se vždy jako náplň využívá tekutina zvaná liquid skládající se z PG/VG aromata a nikotinu.

 


Jaké náplně se do něj používají?

Používají se pouze e-liquidy ať už hotové, nebo namíchané jako směsi VG, PG a aromat. E-liquid je náplň, která se doplňuje do e-cigaret, skládá se z hlavní složky PG a VG a poté příchutě a nikotinu, nejčastěji se liquidy vyrábí v koncentracích nikotinu od 0 tedy bez nikotinu až po 20mg.


 

Toto zařízení vzniklo v Číně v roce 2006. Chvíli trvalo, než se elektronická cigareta stala tím, čím je dnes. Aktuálně ji ale používají stovky tisíc lidí na planetě. Je totiž bezpečnější alternativou oproti klasickému kouření cigaret. Využívají ji ale také ti, kdo chtějí s kouřením úplně přestat. Velmi efektivně totiž slouží jako pomocník při odvykání. 

 

 Plnění tanku a podu e-cigarety liquidem.

 

    

 

 


 

 

Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář