Výrobci / značky
Novinky
Vaporesso Armour Max kit

Vaporesso, světoznámý výrobce, se tentokrát zaměřil na milovníky velkých gripů a outdoorové odolné estetiky. Představujeme Vám Vaporesso Armour Max.     Grip Vaporesso Armour Max je skutečně robustní zařízení, jehož hlavní předností je netradičně zpracovaná...

více
OXVA Xlim SQ Pro

Elektronická cigareta OXVA Xlim SQ Pro Pod Kit - Integrovaná baterie 1200mAh, TFT displej, platforma cartridgí Xlim       Nová profesionální verze kapesní e-cigarety Xlim SQ s názvem OXVA Xlim SQ Pro Pod Kit...

více
VooPoo VMATE E Pod Kit nové barvy

Elektronická cigareta VooPoo VMATE E Pod Kit v 5ti nových barvách   nabídne unikátní zpracování, velkou kapacitu baterie, možnost regulace airflow     VooPoo VMATE E Pod Kit je luxusně zpracovaná e-cigareta pro klasické šlukování,...

více
Starší novinky

 •Voopoo Argus P1s  •VooPoo VMATE E Pod Kit nové barvy  •DOVPO M II  •OXVA Xlim Pro Pod Kit nové barvy a materiály  •Lost Vape Ursa Baby 2 Pod  •Joyetech EVIO Grip Pod  •Oxva Oxbar C800  •Uwell Caliburn G3  •Kurwa...

více

Jaký je rozdíl mezi vaporizací a vapingem?

Přidáno: 26.11.2022
|
Přečtete za 2 min.

 

Jaký je rozdíl mezi vapem a vaporizérem?


Velice často se nám množí dotazy na toto téma, oba tyto systémy jsou určeny jako náhrada běžných cigaret, ale každý šel trochu jinou cestou.

Hlavní rozdíl mezi vaporizérem a vapem je ve způsobu odpařování a v náplni která se do nich používá.

 

VAPORIZÉR

Může být menších rozměrů většinou ve tvaru tužky nebo malého boxu a v tom případě se označuje jako kapesní, nebo může být i velký a pak se označuje jako stolní.  

        


Jak funguje:

Zařízení, které pomocí vyšších teplot postupně vysušuje byliny, vosk či tekutiny s bylinnými koncentráty, ve většině vaporizérů naleznete odpařovací komoru, kam se vkládají byliny nebo se do ní vloží podložka s mřížkou a pak se nakape tekutá pryskyřice či bylinný koncentrát.


Jaké náplně se do něj používají?

Používají se do něj sušené byliny, jako například bazalka, šanta kočičí, heřmánek nebo i blahovičník a spousta dalších. Mimo bylin se používají také různé pryskyřice, konopné terpeny nebo i káva.

 

V porovnání s kouřením má i vaporizace řadu výhod. Je samozřejmě bezpečnější ale i efektivní a diskrétní. Nabídne lepší chuťový zážitek a sílu účinku lze regulovat nastavením teploty.

Vaporizéry mohou být malé i velké, z těch malých je asi nejznámější Iqos kde se jako náplň používají takzvané Heety (malinké cigaretky plněné lisovaným tabákem).

 

 Plnění odpařovací komory vaporizéru na byliny a pryskyřice.

 

 How to use a vaporizer with hemp flowers | Canatura | Hemp products  specialists     G Pen Micro+ Plus Review - Best New Concentrate Pen? – Herbalize Store UK

 

 

 

VAPO (E-cigareta/grip)


Existuje Velká spousta různých druhů e-cigaret, v poslední době jsou nejpopulárnější jednorázové e-cigarety a malé pody, existují však i pokročilejší systémy jako jsou Gripy a mody, podrobnější rozdělení naleznete zde.


      

 

Jak funguje:

Funguje na jednoduchém principu. Při rozžhavení spirálky, která se nachází ve středu tanku e-cigarety, vzniká odpařováním liquidu aerosol, který může obsahovat nikotin, je však oproštěn od škodlivin, které vznikají při zapálení klasické cigarety. Velmi praktické také je, že si dávku nikotinu určujete sami. Takže si ji můžete nastavovat nejen stále stejně, ale v případě potřeby obsah nikotinu postupně snižovat až na nulu. 

U elektronické cigarety se vždy jako náplň využívá tekutina zvaná liquid skládající se z PG/VG aromata a nikotinu.

 


Jaké náplně se do něj používají?

Používají se pouze e-liquidy ať už hotové, nebo namíchané jako směsi VG, PG a aromat. E-liquid je náplň, která se doplňuje do e-cigaret, skládá se z hlavní složky PG a VG a poté příchutě a nikotinu, nejčastěji se liquidy vyrábí v koncentracích nikotinu od 0 tedy bez nikotinu až po 20mg.


 

Toto zařízení vzniklo v Číně v roce 2006. Chvíli trvalo, než se elektronická cigareta stala tím, čím je dnes. Aktuálně ji ale používají stovky tisíc lidí na planetě. Je totiž bezpečnější alternativou oproti klasickému kouření cigaret. Využívají ji ale také ti, kdo chtějí s kouřením úplně přestat. Velmi efektivně totiž slouží jako pomocník při odvykání. 

 

 Plnění tanku a podu e-cigarety liquidem.

 

    

 

 


 

 

Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář