Výrobci / značky
Novinky
VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit

Elektronická cigareta VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit VooPoo Doric Galaxy S1 je kompaktní e-cigareta typu pen-style s extrémně nízkou hmotností 31.5 g díky hliníkovému tělu a s krásným designem. Díky...

více
Lost Vape Ursa Nano Pro 2

Elektronická cigareta Lost Vape Ursa Nano Pro 2 Pod Kit Lost Vape Ursa Nano Pro 2 Pod Kit je e-cigareta nabitá řadou výjimečných funkcí. Tento model nabízí regulovatelný výkon až 30W,...

více
Vaporesso XROS 4 Pod Kit

Elektronická cigareta Vaporesso XROS 4 Pod Kit přináší čtvrtou generaci oblíbené modelové řady XROS, doplněnou o vylepšenou technologii COREX 2.0, která zaručuje intenzivnější chuť a delší životnost cartridgí.       S výkonným režimem...

více
OXVA Xlim Go elektronická cigareta

  Elektronická cigareta OXVA Xlim GO Pod Kit přináší výrazný a odlišný design díky speciální textuře dosažené technikou lepené kůže. Tato elegantní e-cigareta nabízí strhující výstupní výkon až 30W s automatickým...

více

Vaping versus Zahřívaný tabák: Proč je vaping lepší volbou?

Přidáno: 24.06.2023
|
Přečtete za 2 min.

 

V posledních letech se na trhu objevily různé alternativy k tradičnímu kouření tabáku. Mezi nejpopulárnější patří vaping a zahřívaný tabák. Obě metody nabízejí alternativní způsob užívání nikotinu, který je méně škodlivý než klasické kouření cigaret. Nicméně, vaping se stal středem pozornosti a získal si oblibu mnoha uživatelů díky řadě výhod oproti zahřívanému tabáku. V tomto článku se podíváme na rozdíly mezi vapingem a zahřívaným tabákem a proč je vaping považován za lepší volbu.

 

 

Rozdíl v způsobu funkce

Vaping: Vaping je založen na ohřevu a inhalaci e-liquidu, který obsahuje nikotin, glycerin a další příchutě. Tento e-liquid je zahříván elektronickým zařízením, známým jako vaporizér nebo e-cigaretta. Ohřevem e-liquidu vzniká aerosol, který je inhalován uživatelem.


 

Zahřívaný tabák: Zahřívaný tabák, na rozdíl od vapingu, zahrnuje zahřívání skutečného tabáku namísto e-liquidu. Tabák je umístěn v jednorázové náplni, tzv. heetu, která je vložena do speciálního zahřívacího zařízení. Tím se tabák nahřeje na dostatečnou teplotu, aby uvolnil nikotin a aroma, ale nepálí se tak, jak je tomu při kouření cigaret.

 

 

Výhody vapingu oproti zahřívanému tabáku:


 1. Škodlivé látky: Vaping produkuje aerosol, který obsahuje méně škodlivých látek než klasické cigarety nebo zahřívaný tabák. Při vapingu nevzniká spalování, což znamená, že se uvolňují nižší koncentrace toxických látek, jako je oxid uhelnatý, který je známý jako jedna z nejvíce škodlivých složek cigaretového kouře.

   

 2. Vůně a chuť: Vaping nabízí širokou škálu příchutí, díky různým e-liquidům dostupným na trhu. Uživatelé mohou vybírat mezi ovocnými, sladkými, mentolovými a dalšími chutěmi, což přináší zábavu a osobní přizpůsobení.

   

 3. Nižší vůně / zápach: Kouř z vapingového zařízení je obecně méně intenzivní a méně přetrvávající než zápach klasických cigaret nebo zahřívaného tabáku, u kterého je běžné že jej uživatelé i jejich okolí přirovnávají například ke špinavým ponožkám. To znamená, že vaping může být vhodnější pro uživatele, kteří preferují méně výrazné aroma.

   

 4. Možnost regulace nikotinu: Vaping umožňuje uživatelům regulovat množství nikotinu ve svém e-liquidu. Existují e-liquidy s různými koncentracemi nikotinu od 0 až po 20mg, díky tomu si mohou uživatelé postupně snižovat nikotinovou závislost.

   

Závěrem

Přestože vaping a zahřívaný tabák nabízejí alternativu ke klasickému kouření cigaret, vaping má několik výhod oproti zahřívanému tabáku.
Méně škodlivé látky, větší výběr příchutí, diskrétnost, nižší zápach a možnost regulace nikotinu jsou jen některé z důvodů, proč si mnoho lidí vybírá vaping jako preferovanou alternativu.
 


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2024 © Vape shop v centru Liberce