Výrobci / značky
Novinky
VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit

Elektronická cigareta VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit VooPoo Doric Galaxy S1 je kompaktní e-cigareta typu pen-style s extrémně nízkou hmotností 31.5 g díky hliníkovému tělu a s krásným designem. Díky...

více
Lost Vape Ursa Nano Pro 2

Elektronická cigareta Lost Vape Ursa Nano Pro 2 Pod Kit Lost Vape Ursa Nano Pro 2 Pod Kit je e-cigareta nabitá řadou výjimečných funkcí. Tento model nabízí regulovatelný výkon až 30W,...

více
Vaporesso XROS 4 Pod Kit

Elektronická cigareta Vaporesso XROS 4 Pod Kit přináší čtvrtou generaci oblíbené modelové řady XROS, doplněnou o vylepšenou technologii COREX 2.0, která zaručuje intenzivnější chuť a delší životnost cartridgí.       S výkonným režimem...

více
OXVA Xlim Go elektronická cigareta

  Elektronická cigareta OXVA Xlim GO Pod Kit přináší výrazný a odlišný design díky speciální textuře dosažené technikou lepené kůže. Tato elegantní e-cigareta nabízí strhující výstupní výkon až 30W s automatickým...

více

Vaping a Ekologie: Jak minimalizovat dopad na životní prostředí

Přidáno: 22.09.2023
|
Přečtete za 2 min.

Téma ekologie a vapingu je nesmírně důležité, protože i když vaping může být méně škodlivý než kouření, stále má určitý vliv na životní prostředí.

 

Zde je několik způsobů, jak vapeři mohou přispět k ochraně planety: 


 

  • Recyklace baterií:

Vape zařízení často používají dobíjecí baterie. Je důležité zajistit, že tyto baterie jsou recyklovány správným způsobem. Nevyhazujte je do běžného odpadu, ale použijte sběrný bod pro baterie a elektro zařízení.


 

  • Minimalizace plastových nádobek a cartridgí:

Mnoho e-liquidů je baleno v plastových lahvičkách a cartridgích. Zkuste preferovat e-liquidy, které používají recyklovatelné nebo znovupoužitelné materiály. Můžete také investovat do náustků a nádobek, které lze znovu naplnit. Pokud používáte v liquidech nikotin v nižších silách, míchtejte si vlastní náplně, nikotin pořizujte ve vyšších koncentracích a dále jej řeďte bází.


 

  • Správné nakládání s vapingovými přístroji:

Pokud si kupujete nové vapingové zařízení, postarejte se o to, aby staré zařízení bylo správně likvidováno nebo předáno na opravu a znovupoužití. Nezanechávejte je na skládkách.


 

  • Ochrana před nechtěným únikem kapalin:

Mějte na paměti, že vapingové zařízení a cartridge obsahují kapaliny s nikotinem, které mohou být škodlivé pro životní prostředí, pokud se dostanou do půdy nebo vody. Ujistěte se, že je ukládáte v bezpečných a nepropustných nádobách.


 

  • Odpovědné nakládání se starými e-liquidy:

Pokud máte staré nebo nepoužívané e-liquidy, nevyhazujte je do kanalizace nebo popelnice. Vyhledejte místní sběrný bod pro nebezpečné chemikálie a kapaliny.


 

  • Ekologické náplně a příchutě:

Některé značky e-liquidů se snaží vyrábět ekologičtější náplně a příchutě. Hledejte ty, které používají organické složky a minimalizují chemické přísady. 


 

  • Přechod na DYI clearomizéry: 

Do těchto clearomizérů si namotáte vlastní spirálku a osadíte vatou (build) - což již vyžaduje nějaké znalosti, ale nebojte nic těžkého to není stačí, trochu trpělivosti a šikovnosti a zbavíte se tak dalšího odpadu v podobě žhavících hlav.

 

 

Vaping může být méně škodlivým způsobem, jak užívat nikotin ve srovnání s kouřením, ale i tak může mít vliv na životní prostředí. Vědomé rozhodnutí a kroky mohou pomoci minimalizovat tento dopad a přispět k udržitelnějšímu způsobu vapování.

 

Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář