Výrobci / značky
Novinky
VooPoo Argus E40 Pod Kit

Elektronická cigareta VooPoo Argus E40 Pod Kit Všestranný pod systém vhodný ke všem typům vapování. Poznejte nepoznané kvality futuristicky zpracovaného modelu s podporou dvou metod spínání potahu, stylovým displejem, možností regulace...

více
Liquidy s nikotinovou solí Aramax

Objevte nové nikotinové soli Aramax Vapování se stále vyvíjí a přináší novinky, které posouvají hranice potěšení. Jednou z těchto inovací je představení nové řady e-liquidů Aramax s nikotinovou solí. Tyto prémiové...

více
Elektronická cigareta VOOPOO Drag S2 Mod Pod 60W

Druhá generace populárních e-cigaret VooPoo Drag S a Drag X přináší řadu vylepšení, včetně upgradovaného čipsetu, přepracovaného rozhraní, podpory více režimů, většího objemu a nové platformy PnP-X pro optimální vapovací...

více
VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit

Elektronická cigareta VooPoo Doric Galaxy S1 Pod Kit VooPoo Doric Galaxy S1 je kompaktní e-cigareta typu pen-style s extrémně nízkou hmotností 31.5 g díky hliníkovému tělu a s krásným designem. Díky...

více

Nejčastější otázky - FAQ

Úvod InformaceNejčastější otázky - FAQ

Obsah:

 

      1. E-cigareta
      2. Údržba a provoz e-cigarety 
      3. Náplně a liquidy 


Otázky k eshopu a objednávkám

 

 

Mohu objednávku vyzvednout i osobně? Máte kamennou prodejnu? 

Ano, objednávky můžete vyzvednout na naší prodejně Vapeshop Elkram.cz. Naleznete nás v centru Liberce na adrese Revoluční 66/2. 

Otevírací doba: pondělí - pátek 9-11h a 12-19h, sobota 9-13h.

 


Jak zjednodušit vyhledávání v eshopu?

Pro jednodušší vyhledávání je pro Vás na stránkách se zbožím připravený filtr pro jednodušší vyhledávání.

Naleznete ho ve vrchní části stránky pod úvodním obrázkem ve zvolené kategorii, můžete zde zvolit vyhledávání podle kapacity baterie, typu e-cigarety, výkonu a podobně.Jak dlouhou mají e-cigarety záruční dobu? 

Na e-cigarety je poskytována záruka ve výši 24 měsíců. Záruka se nevztahuje na opotřebení výrobku způsobné jeho obvyklým užíváním ani na vady vzniklé neodborným či nešetrným zacházením. Při reklamování zboží je nutno rozlišit pojem životnost a výrobní vady. Např.: námi garantovaná životnost při běžném používání žhavících hlav či clearomizérů  je 14 dnů. Běžná životnost baterií je 6-12 měsíců.


 

Mohu u Vás získat slevy? Máte nějaký bonusový program?

Pro naší prodejnu jsme si připravili bonusový program pro zákazníky stačí si na naší prodejně založit ZÁKAZNICKOU KARTU a s její pomocí dosáhnout slevy až 12% na Veškeré naše zboží.

 

 

Které přepravní společnosti využíváte?

Mezi našimi dopravci naleznete Zásilkovnu, ta je velmi variabilní a také Českou poštu. Více podrobností naleznete v patičce našich stránek pod názvem Doprava.Kde jsou k dispozici obchodní podmínky?

Obchodní podmínky najdete opět jako dopravu v patičce našich stránek, nebo v následnujícím odkazu: OBCHODNÍ PODMÍNKY.

 


 


Otázky k Vapingu

 

 

E-cigareta


Jaký je rozdíl mezi e-cigaretou a klasickou cigaretou?

Elektronická cigareta má oproti té klasické hned několik výhod. V první řadě je v obrovské výhodě vaše zdraví. Při jejím kouření nevdechujete dehet ani jiné karcinogenní látky. Nemusíte se obávat náhodného vzniku požáru, který se stal nejednou příčinou velké tragédie. Od elektronické cigarety nenačichnete vy ani vaše okolí, či domácnost. Pomůže vám s případným odvykáním kouření. S elektronickou cigaretou nemůsíte opouštět místa, kde je zakázáno kouřit, protože tahle forma kouření neobtěžuje vaše okolí. Elektronická cigareta bez nadsázky oproti té klasické jasně boduje.

Podrobnější informace k tomu jak elektronická cigareta funguje a rady pro správný výběr naleznete v následujícím odkazu: ELEKTRONICKÁ CIGARETA.Pro koho je elektronická cigareta vhodná?

Je určena především pro ty kdo chtejí skončit s klasickými pyro cigaretami, pro kuřáky kteří si chtejí zavapovat tam kde se nesmí kouřit, jako například bary, restaurace a podobně.

Není však výjimkou, že vapovat začne i nekuřák. V tom případě doporučujeme zvážit použití náplně bez obsahu nikotinu aby se předešlo možnosti vzniku závislosti na nikotinu.Pomůže mi e-cigareta snížit náklady na kouření? 

Ano pomocí e-cigaret se dá opravdu výrazně ušetřit, a pokud si začnete míchat vlastní liquidy tak vás provoz e-cigarety vyjde jen na zlomek ceny klasických pyro cigaret.  

 

 

Je e-cigareta škodlivá pro mé okolí? 

U e-cigaret je riziko oproti klasickým cigaretám minimální přičemž riziko pasivního kouření je prakticky nulové jak uvedla Doc. MUDr. Eva Králíková, CSc. z Centra pro závislé na tabáku v rozhovoru pro ČT o elektronických cigaretách, který můžete nalézt v archívu České televize.E-cigareta jako prostředek k odvykání kouření? 

Elektronické cigarety vznikly právě na základě snahy o pomoc s opdvykáním kouření, za léta kdy se elektronické cigarety již využívají jejich technologie velmi pokročila.

V některých zemích už byla elektronická cigareta označena za lákařský prostředek k odvykání kouření a i u nás se nalezne spousta lékařů například Doc. MUDr. Eva Králíková  o které se zmiňujeme výše, kteří E-cigarety doporučují jako lepší alternativu ke kouření.   Je Vaping vhodný pro mladistvé do 18 let?

E-cigarety jsou stejně jako alkohol a klasické cigarety určené pouze osobám starším 18 let a to i v případě, že se vapují pouze náplně bez obsahu nikotinu. 

 

 

 

 

Údržba a provoz e-cigarety


Jak zjistím že žhavící hlava e-cigarety již potřebuje vyměnit?

Žhavící hlavy v e-cigaretach nevydrží věčně a měly by se pravidelně vyměňovat. Většína žhavících hlav vydrží cca 2-3 týdny. Nejlepším indikátorem kdy vyměnit žhavící hlavu je chuť, pokud je liquid nahořklý či jinak změní chuť, případně cítíte spáleninu je jasné že je třeba žhavící hlavu vyměnit. Jak provádět údržbu e-cigarety?

Údržba je u všech elektronických zařízení velmi důležitá pro jejich správnou funkci a nejinak je to i u elektronických cigaret.

Liší se dle typu elektronické cigarety, u pokorčilejších modelů s vyměnitelnými bateriemi je třeba pravidelně kontrolovat baterie a jejich přebal. Pokud máte DIY clearomizér je zde třeba provádět pravidelnou výměnu vaty a spirálek dle jejich opotřebení. 

Pokud vlastníte jednoduchou e-cigaretu, pak stačí jen pravidelně otírat kontakty aby se na nich nesrážel liquid a zhruba tak jednou za dva až tři týdny vyměnit žhavící hlavu, v případě PODu celou cartridge. Z E-cigarety mi vytéká liquid, co je špatně? 

Častým problémem se kterým se každý vaper občas pere je vytékání liquidu, může to mít spoustu příčin.


Tou první je špatně zvolená hustota liquidu, pokud používám clearomizer na DL vaping pak je třeba hustší liquid, když použiji liquid s poměrem 50VG/50PG poté se často stane že liquid proteče. 

Další možností je špatná žhavící hlava, jedná se o sériovou výrobu a tudíž se bohužel vadným kouskům občas nevyhnete.

A v neposlední řadě může být clearomizér špatně sestavený, stačí skřípnout jedno těsnění a potopa je na světě.


Proto pokud Váš clearomizér protéká tak jej napřed rozeberte zkontrolujte tesnění a jestli vše doléhá jak má poté si zkontrolujte poměr VG/PG v použitém liquidu a nakonec žhavící hlavu.


Pokud se tímto problém nevyřešil je čas začít přemýšlet nad reklamací.Jak dlouho vydrží baterie e-cigarety?

Výdrž baterie závisí na jejím druhu a tím jak se s ní zachází. Obecně platí že pokud chci aby mi e-cigareta vydržela dlouho je lepší vybírat takovou, která bude mít baterii vyměnitelnou a tu poté dobíjet v externích nabíječkách, ty totiž baterie tolik nezatěžují.Mohu používat e-cigaretu bez nikotinu? 

Ano, používání e-cigarety bez nikotinu je v dnešní době naprosto běžné. Nejčasteji používají e-cigaretu bez nikotinu odnaučení kuřáci kteří si na vaping zvykli a chutnají jim ochucené náplně. 

Často jsou to však také lidé kteří nikdy klasické cigarety nekouřili a vapují buď kvůli chuti nebo cloudchasingu (vysoký poměr VG, hodně páry, ideální pro triky).

 

 

 

Náplně a liquidy

 

Jaký je rozdíl mezi liquidem a bází či boostrem?

Liquid je již připravená náplň do e-cigarety, obsahuje příchuť a bázi s nikotinem či bez. Booster a Báze jsou polotovary pro vlastní míchní Liquidů. Viz slovníček pojmů a míchámí liquidů.Jak vybrat vhodný liquid?

Pro výběr liquidu je třeba si napřed určit jak vysoký obsah nikotinu je pro mě vhodný, jaký poměr složek PG/VG je ideální pro vybranou e-cigaretu a podobně. Všechny tyto informace naleznete u nás v nápovědě v sekci Výběr vhodného liquidu.Jak na míchání liquidů a opravdu při míchání ušetřím?

Míchání liquidů se může pro začátečníka zdát náročné ale opravdu to tak být nemusí, navíc je pravdou že s mícháním liquidů Vás provoz e-cigarety vyjede až 3x levněji. Pár základních rad jak se míchají vlastní liquidy naleznete v následujícím odkazu Míchání liquidů nebo také na našich stránkách v nápovědě k elektronickým cigaretám. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2016 - 2024 © Vape shop v centru Liberce