Výrobci / značky
Novinky
Příchutě Egoist SaV

Představujeme Vám nové SaV příchutě z dílny slovinské firmy Egoist      Příběh Egoist Flavors se začal psát 7. července 2014 ve Slovinsku. Tři přátelé, Damir, Črt a Anja se nad šálkem kávy...

více
Nové příchutě v sérii VINC Shake and Vape

Představujeme Vám dvě nové, špičkové vyladěné příchutě z oblíbené české série SaV aromat VINC. Samotný název VINC představuje zkratku Vaping Is Not a Crime, v překladu vaping není zločin. Oblíbené liquidy naší vape komunity konečně k dostání i u...

více
Příchuť Riot Squad BLCK EDTN S&V

Britský výrobce příchutí Riot Squad přináší na trh další lahodnou sérii s názvem Black Edition (BLCK EDTN).   V této řadě na vás čekají ultimátní ovocné směsi s netradičními surovinami, které...

více
Starší novinky

 • Nasty juice ModMate  • Voopoo Doric 20  • Thelema Mini Kit  • Oxva Xlim C  • VooPoo Drag 4 Mod  • Uwell Caliburn Tenet  • Moti Play  • Voopoo Argus P1  • Innokin Zlide Top Tank  • Uwell Caliburn X  • Uwell Caliburn A3  • OXVA Xlim Pod 3rd Anniversary...

více

Gripy a módy

Gripy a mody – vyšší level elektronických cigaret

 

I elektronické kouření můžeme rozdělit na více stupňů. Pokud vás zajímá tzv. vyšší stupeň vapingu, pak je na čase pořídit si výkonnější elektronickou cigaretu. A to takovou, jejíž baterie je několikanásobně silnější než ta u běžného typu.

S gripy a mody si budete moci vyhrát při nastavování nejrůznějších funkcí elektronické cigarety. Ovlivníte její výkon, nebo třeba napětí. Stanete se skutečnými znalci a mistry vapingu.

 

Grip neboli také mod je vlastně samostatným tělem, na kterém nechybí micro USB port, aktivační tlačítko a u některých modelů také tlačítka regulační. Uvnitř tohoto těla jsou jak jinak než baterie (integrované či vyměnitelné) a na vrchní části nechybí clearomizér.(integrovaní či vyměnitelný). Jestliže toužíte po maximálně vytuněném gripu, pak si pořiďte model, jehož funkce jsou ještě pokročilejší. U takového lze nastavovat i teplotu. Skvělé na tom je, že jej sami ovládáte a můžete tak docílit nižší spotřeby baterie i e-liquidu. Navíc tak ještě dosáhnete toho, že se vata uvnitř žhavící hlavy nepřepálí.

 

 

Jak se v gripech zorientovat

 

Na výběr je z několika gripů, záleží jen na vás, zda dáte přednost pokročilé technologii, nebo si vystačíte s takovým modelem, který v sobě elektroniku nemá(zařízení úplně bez elektroniky - tzv. mechanické mody (dopuručujeme jen zkušeným uživatelům).

 

 

Na trhu jsou k dispozici:

 • Mechanické gripy (bez elektroniky) 

   

 • Gripy s DNA čipem (lze nastavovat přes PC)

   

 • Squonkové gripy (mají nádržku, z níž jde liquid přímo do clearomizéru)

   

 • All-in-One gripy – (mají integrovanou baterii i clearomizér)

   

 • Box Mody – (vysoký výkon a hranaté tělo)

 

 

Jak sladit grip s clearomizérem(Atomizérem)

 

U naprosté většiny gripů i modů můžete clearomizér vyměňovat. Což je výhodné, protože si sami určíte, který je pro vás ten nejlepší a s jehož pomocí si spolehlivě zkontrolujete stav e-liquidu.

 

 

 

Pro lepší přehled je dobré vědět, jak se clearomizéry dělí

 

MTL - clearomizéry  

 • nezatěžují tolik baterii

 • jsou určeny pro nepřímé potahování ústa – plíce (jako u klasických cigaret)

 • vhodné pro náplně s vyšším obsahem nikotinu (5mg a více)

 

DL – clearomizéry

 • jsou určeny pro přímou inhalaci do plic (jako u vodních dýmek)

 • tvoří více páry

 • lepší zachování chutě eliquidu

 • stačí náplně s obsahem nikotinu 6mg a méně.

   Aby toho dělení nebylo málo, dále se ještě dělí podle použití a také konstrukce

 

Atomizéry na tovární hlavy - vhodné pro vás, kteří nechtějí tvořit vlastní žhavící hlavy

 

DIY atomizéry (Do It Yourself  - Udělej si sám) -  Do těchto atomizérů si namotáte vlastní spirálku a osadíte vatou (build) - což již vyžaduje nějaké znalosti, ale nebojte nic těžkého to není stačí, trochu trpělivosti a šikovnosti. Navíc celkovou úsporou za žhavící hlavy budete sami překvapeni.
 

Jaký význam mají v názvech atomizérů zkratky RBA, RDA, RTA a RDTA

Zkratky RBA, RDA, RTA či RDTA vám, vždy napoví že se jedná o DIY atomizéry, kde budete potřebovat alespoň minimální základy ve znalostech v motání odporových drátů, jejich osazení a zprovoznění. Dělené jsou podle stavby jejich těla, každý z těchto atomizérů se vyznačuje jinými vlastnostmi a možnostmi jejich použití. S motáním osazováním a celkově s DIY Vám velice rádi pomohou profesionálové ve specializovaných prodejnách.

 

 

RBA atomizer

Jedná se o zkratku pro Re-Buildable Atomizer. Hned tato první zkratka lehce vybočuje, jedná se totiž o zkratku která se jako jediná používá výhradně pro samotnou žhavící hlavu, která nabízí možnost instalace vlastní spirálky.

Tento systém je velice oblíbený, protože se dá využít i u e-cigaret které jinak DIY motání nenabízí jako například Voopoo pnp tankJoyetech EXCEED Pro EZ nebo třeba Oxva Velocity. Jedná se tedy o klasickou žhavící hlavu, která Vám umožní vyměnit spirálku a vatu. Ve většině případů pouze pro jednu spirálku.

 

 

RDA atomizer

Zkratka pro Rebuildable Dripping Atomizer u nás vapery nejčastěji označovaný jako „kapák“

Tento atomizér je postaven pro přímé kapání liquidu na Vatu, jedná se o typ, který nejlépe podává chuť liquidů, ale bohužel nemá tank pro zásobu liquidu, místo něj mívá celkem hluboké bazény, do kterých se vloží vata, takže jedno zakapání vydrží na několik potahů.

Pára zde nemusí procházet žádným parovodem, a tak zde nedochází ke ztrátě chuti, a proto jsou RDA atomizéry jedny z nejlepších v podání chuti.

 

RTA atomizer

RTA je zkratkou Rebuildable Tank Atomizer. Nabízí tvar jako klasický clearomizér pro žhavící hlavy, ale místo těch zde naleznete základnu pro vlastní motání. Přímo ve středu clearomizéru se zde základna pro spirálku uschovaná v izolované komoře, která je obklopena liquidem. Tyto clearomizéry jsou velice oblíbené a hojně rozšířené. 

 

RDTA atomizer

RDTA je zkratkou pro Rebuildable Dripping Tank Atomizer. Jedná se o křížence mezi RDA a RTA. Základna je zde umístěná nad tankem, a tak je zajištěn stálý přístup ke spirálce i když je tank s liquidem plný je tedy vhodný jak na kapání, tak i na běžné použití jako RTA.

 

 

Záleží na vás, čemu dáváte přednost. Jestli si chcete motat spirálky sami, nebo zvolíte pohodlnější možnost výměnné hlavy. Pokud si kouření elektronické cigarety oblíbíte, můžete dle libosti zkoušet nové a nové možnosti. Oproti klasickým cigaretám nepřinášejí jen zdravotní plusy, ale také plusy týkající se mnoha možností vapování. Vapování pro vás nebude jen o kouření elektronické cigarety, ale stane se pro vás doslova vášní.